W dniu 29 stycznia 2015r w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do II edycji konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pt. „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Do rywalizacji w eliminacjach szkolnych zorganizowanych przez Agnieszkę Spałę i Romana Górę przystąpiło 16 uczniów.

Po rozwiązaniu testu składającego się z 35 pytań dwóch uczniów tj. Paweł Rębacz i Karol Czeczot z klasy II TPS zakwalifikowali się do etapu regionalnego. W dniu 05 lutego 2015 roku w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach odbył się etap regionalny konkursu, w którym brało udział 44 uczestników z 22 szkół województwa świętokrzyskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Okręgowy Inspektor Pracy Janusz Czyż wspólnie z Dziekanem Wydziału Prawa dr Krzysztofem Wątorkiem, którzy życzyli młodzieży powodzenia we współzawodnictwie oraz wykorzystania nabytej wiedzy w życiu codziennym. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 35 pytań zamkniętych z zakresu prawa pracy. W czasie przerwy, gdy komisja sprawdzała testy konkursowe, uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać prelekcji przedstawiciela WSEPiNM na temat możliwości studiowania i kierunków kształcenia uczelni. Na koniec organizatorzy podsumowali konkurs, wręczyli dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z rozwiązaniem konkursowego testu. Zdobyli 34 punkty na 35 możliwych. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.