Bal studniówkowy Anno Domini 2015 w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie stał się już faktem. 31 Stycznia 2015 roku dostojnym krokiem poloneza w choreografii nauczycieli p. Moniki Masternak i p. Waldemara Domagały tegoroczni maturzyści dumnie kroczyli salą balową restauracji „Magnat”. Piękne damy i uroczy kawalerowie-uczniowie ZS Nr1 w Opatowie czekali na ten wyjątkowy moment pełni radości i entuzjazmu. Konferansjerzy Magdalena  Stępień i Jarosław Głąb powitali gości przybyłych na ten niezwykły bal - dyrekcję szkoły, nauczycieli i wychowawców, koleżanki i kolegów oraz rodziców. Wzruszające wykonanie piosenki przez Magdalenę Stępień, a zwłaszcza słowa: „Znów staję dziś na rozstaju dróg, nie wiedząc, którą wybrać drogę’’ wprowadziło gości w zadumę nad przyszłością i czekającym wkrótce egzaminem maturalnym. Oficjalnego otwarcia balu dokonała pani dyrektor Magdalena Gdowska, życząc wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana.

Pani Dyrektor w swoim wystąpieniu zwróciła się do rodziców uczniów, którzy byli bohaterami balu. Wyraziła nadzieję, że szkoła, której kilka lat temu powierzyli swoje dzieci, spełniła ich oczekiwania na zdobycie wymarzonego zawodu i umiejętności. Jednocześnie podziękowała rodzicom w imieniu nauczycieli za możliwość uczestniczenia w bardzo ważnym okresie w rozwoju ich dzieci. Nie zabrakło kwiatów i podziękowań dla dyrekcji szkoły i wychowawców: p. Edyty Gwoździk- wychowawczyni klasy IV Technikum Ekonomicznego, p. Danuty Rozszczypały - wychowawczyni klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych, p. Moniki Wichy - wychowawczyni klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej i p. Waldemara Domagały - wychowawcy klasy III Liceum Służb Mundurowych. Słowa pełne wdzięczności i uznania skierowane do swych nauczycieli i wychowawców wygłosili uczniowie - Monika Kania i Leszek Głąb. Wiele ciepłych słów usłyszeli bohaterowie balu- młodzież klas maturalnych, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele i wychowawcy od p. Marty Kasińskiej – przewodniczącej Komitetu Studniówkowego. Słowami „czy to walca czar..” Magdalena Stępień zaprosiła wszystkich do wspólnego walca, podczas którego uczniowie tańczyli ze swoimi wychowawcami, wirując po pięknie udekorowanej Sali balowej. O jej wystrój, podobnie jak o oprawę artystyczną balu zadbali maturzyści pod okiem p. Edyty Gwoździk. Bal był niezwykły, muzyka grała do rana, aż ostatni tancerze nie zakończyli pokazu swych umiejętności. Najwytrwalsi otrzymali słodkie upominki od członków zespołu „Champion”, który znakomicie bawił gości studniówkowych. Dziś pozostały wspaniałe wspomnienia i barwne fotografie, które będą przypominały tę niezwykła i niepowtarzalną noc.