W dniu 8 stycznia 2015r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Także i tym razem idea honorowego krwiodawstwa znalazła zrozumienie wśród młodzieży szkolnej i mieszkańców naszego regionu. Do akcji zgłosiło się ponad 70 osób. Po weryfikacji medycznej krew oddało 52 osoby. Wśród krwiodawców była dorosła młodzież szkolna z Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie którą wsparli także absolwenci, mieszkańcy naszego regionu i młodzież z Niepublicznego Technikum w Opatowie  Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

Łącznie Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pozyskała ponad 23 litry krwi, leku bezcennego nie dającego się zastąpić żadnym innym i w wielu wypadkach ratującego życie zwłaszcza ofiarom nagłych wypadków. Honorowe krwiodawstwo jest już kilkunastoletnią tradycją w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie. Akcję przeprowadziła młodzież  Szkolne Koła Polskiego Czerwonego Krzyża wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem przy znaczącym wsparciu Dyrekcji szkoły.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w honorowym krwiodawstwie w przyszłości!