W dniu 27 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbył się zjazd absolwentów Technikum Mechanicznego, którzy w 1989 r. zdawali maturę i egzamin zawodowy. Głównym pomysłodawcą zjazdu był Pan Marek Wójcicki. W zjeździe uczestniczyło 20 absolwentów, którzy zjechali się z całej Polski, a głównym bohaterem był wychowawca klasy  Pan Profesor Jan Pater. Zjazd rozpoczął się zwiedzaniem starego i nowego budynku szkoły oraz warsztatów szkolnych, po których oprowadzał wszystkich uczestników były do niedawna dyrektor szkoły Tomasz Świątek.

Następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się na uroczysty obiad do restauracji „Żmigród” gdzie wspomnieniom nie było końca. - To godne podziwu wydarzenie ponieważ 20 dorosłych Panów potrafiło się zorganizować, poświęcić czas i pieniądze aby zjechać po 25 latach  w jednym miejscu wspomnieć i zwiedzić szkołę, powspominać swoich profesorów na czele z wychowawcą. Było mi bardzo miło usłyszeć opowieści o byłych nauczycielach i pracownikach szkoły, których w większości nie znałem, a część z nich już niestety nie żyje. Gratuluję pomysłu i realizacji – powiedział Tomasz Świątek. Dyrektor szkoły Pani Magdalena Gdowska zaprasza wszystkich byłych absolwentów do kontaktu jeżeli byliby chętni do zorganizowania w przyszłości podobnych przedsięwzięć.