Tradycją Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie stały się Kiermasze świąteczne organizowane przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką pomysłodawczyni pani Agnieszki Frejlich. 18 grudnia 2014r. młodzież i nauczyciele przekraczając próg szkoły mogli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia, dzięki unoszącym się w powietrzu zapachu przygotowanych słodkości i przedmiotów dekoracyjnych. Wyjątkową atmosferę podkreślała pięknie udekorowana choinka i płynące z głośników kolędy. Wśród bogatej oferty smakołyków-kruchych ciasteczek w kształcie gwiazdek, kokosanek, choineczek z piernika, ręcznie robionych czekoladek, znalazły się również artykuły związane z tematyką Bożego Narodzenia. Dużą popularnością cieszyły się kartki świąteczne, wieńce adwentowe i ozdoby choinkowe, wybierane jako upominki dla najbliższych.

Kiermasz ma już swoich stałych miłośników, którzy nabywają świąteczne produkty, zasilają budżet klasy Technikum Żywieniowego, przeznaczony na wycieczkę.