Wraz z początkiem roku szkolnego 2014/2015 grupa uczniów  pod opieką nauczyciela praktycznej nauki zawodu mgr Mariuszem Kowalskim pozyskała samochód osobowy marki Fiat 126p. Samochód ten to główny element projektu uczniowskiego "Rewitalizacja Fiata 126p". Uczniowie wraz z nauczycielem w ramach zajęć warsztatowych dokonali demontażu całego wyposażenia i wszystkich podzespołów. Kolejny etap to odbudowa karoserii pojazdu i wszystkich podzespołów. Wszystkie prace wykonują uczniowie z Technikum Pojazdów Samochodowych i Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej się w zawodzie Mechanik Pojazdów Samochodowych.

Uczniowie bardzo pozytywnie oceniają taką formę zajęć dydaktycznych i bardzo aktywnie włączają się w prace nad projektem. Efekt końcowy prac będzie można podziwiać w czasie dni otwartych szkoły - maj 2015r.