„Otwarta firma” w Opatowie

W dniach 17–23 listopada 2014 roku została zorganizowana na terenie Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zgodnie z zaleceniami Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie odbyło się spotkanie uczniów z klasy maturalnej o profilu technik obsługi turystycznej z przedstawicielami lokalnej instytucji finansowej – powiedział Piotr Banaczyk – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tej placówce oświatowej.

Pracownicy banku przedstawili naszej młodzieży interesującą prezentację multimedialną na temat: „Nowoczesna i innowacyjna bankowość” ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowe technologie wykorzystywane przez to specyficzne przedsiębiorstwo na rynku usług finansowych. Podstawowym założeniem tego projektu edukacji ekonomicznej było również przybliżenie naszym uczniom zasad podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w mikrootoczeniu. Projekt „Otwarta firma” realizowany jest w ramach doradztwa zawodowego prowadzonego w naszej szkole i ma na celu promocję postaw przedsiębiorczych wśród naszych uczniów. Tego typu zajęcia pozwoliły nam z pewnością dojść do wniosku, że nowoczesne finanse to finanse mobilne będące przyszłością klientów sektora bankowego. Obchody „Global week” w Opatowie powinny zaowocować ciekawymi i innowacyjnymi pomysłami naszych uczniów na wymarzoną i dobrze prosperującą firmę silnie obsadzoną w realiach gospodarki rynkowej  – tłumaczy Piotr Banaczyk – opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości tej szkole. Na zakończenie spotkania prelegenci z zaprzyjaźnionej firmy, wręczyli najbardziej aktywnym uczniom praktyczne gadżety reklamowe z logo banku.