13 listopada w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie, odbyły się V Powiatowe Targi Edukacji i Pracy, organizowane przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach utrzymania twardych rezultatów projektu „OHP JAKO REALIZATOR USŁUG RYNKU PRACY”. Organizatorami targów były Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach oraz Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Opatowie. Uroczystego otwarcia targów dokonał Wojewódzki Komendant OHP w Kielcach Pan Jerzy Górski, Dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie Pan Tomasz Świątek, Pan Bogusław Włodarczyk – Starosta Powiatu Opatowskiego oraz Lider – specjalista ds. rozwoju zawodowego OSZ w Opatowie, Karolina Stojek.

Podczas części oficjalnej Wojewódzki Komendant OHP Pan Jerzy Górski wraz z Dyrektorem Zespołu zostały wręczone podziękowania Pani Teresie Gajewskiej – Starszej Cechu, Pani Anecie Bławat – Prezesowi Stowarzyszenia Nasze Kobylany, Panu Sławomirowi Masternakowi - lokalnemu pracodawcy oraz Panu Leszkowi Pustule – Członkowi Opatowskiej Grupy Fotograficznej. Podczas targów młodzież oraz osoby bezrobotne miały okazję zapoznać się z ofertą szkół z naszego powiatu. Zainteresowani pracą krótkoterminową oraz zatrudnieniem w kraju i zagranicą, mogli uzyskać informacje o ofertach pracy. Instytucje współpracujące z Ochotniczymi Hufcami Pracy zaprezentowały swoją ofertę szkoleniowo – edukacyjną. Obsługę cateringową zapewnili uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym, zainteresowaniem.