W dniu 07 listopada 2014 roku odbyła się dziewiąta edycja uroczystej Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli Impuls w Warszawie. W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie najaktywniejsi pedagodzy i ich uczniowie zostali wyróżnieni certyfikatami i nagrodami za promocję i świetną realizację projektów z zakresu finansów, ekonomii, oraz przedsiębiorczości – powiedział Piotr Banaczyk – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie. Inauguracji uroczystości dokonał jeden z członków zarządu Narodowego Banku Polskiego ze szczególnym uwypukleniem aspektu reklamowego i naukowego działalności Departamentu Edukacji i Wydawnictw  banku centralnego.

W następnej kolejności głos zabrał prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, podkreślając znaczenie przedsiębiorczości jako nauki przez działanie ukierunkowane na rozwiązywanie złożonych problemów związanych z ciągle rozwijającą się gospodarką rynkową w naszym państwie. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Gali był pracownik zajmujący się edukacją przyrodniczą w Centrum Nauki Kopernik, który w humorystyczny sposób przedstawił uczestnikom imprezy film na temat: „Przedsiębiorczość, czyli: czeski film, nikt nic nie wie i komedia pomyłek".
Pewną formą rozrywki dla uczestników Gali była zabawa w Kalambury poprowadzona przez osobę specjalizującą się w rysowaniu piaskiem na szkle różnych obrazków. Atrakcyjnym punktem programu Gali Impuls było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik ufundowane przez organizatorów przedsięwzięcia. W ogromnym gmachu Centrum można było obejrzeć cuda polskiej myśli technicznej zorganizowane w formie ekspozycji dotyczących różnych dziedzin nauki tzn. medycyny, biologii, fizyki, czy chemii. Do najbardziej obleganych stoisk podczas oglądania należałoby zaliczyć: „Mózg – poradnik użytkownika”, „Pedałujący szkielet”, „Uratuj misia”, „Kosmiczny śmietnik”, czy „Elektronicznego poetę”.
Po takiej porcji wiedzy i emocji, należałoby się gruntownie zastanowić, czy współczesny „Homo faber ” to na pewno człowiek kierujący się w działalności gospodarczej tylko zyskiem i czystym rachunkiem ekonomicznym – tłumaczy Piotr Banaczyk – opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości tej placówce oświatowej.