Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym skupiły pedagogów z województwa świętokrzyskiego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie skupieni w zespole „Iskra”. Swoją obecnością zaszczycili tę uroczystość: kurator oświaty województwa świętokrzyskiego pani Małgorzata Muzoł, prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP pani Wanda Kołtunowicz, prezes ZNP Sławomir Broniarz, poseł na sejm RP pan Mieczysław Pawlak, marszałek województwa świętokrzyskiego pan Kazimierz Kotowski oraz starosta opatowski pan Bogusław Włodarczyk.

Nauczyciele wyróżniający się pracą dydaktyczną, mający duże osiągnięcia w pracy z uczniami otrzymali złote odznaki ZNP oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. W gronie nagrodzonych była nauczycielka j. polskiego z ZS Nr1 w Opatowie – pani Edyta Gwoździk, która otrzymała niezwykle prestiżową nagrodę, jaką jest Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany przez Ministerstwo Edukacji.