W dniach 20 – 21  listopada 2014r. zgodnie z programem innowacyjnym realizowanym w naszej szkole  młodzież z klas mundurowych pod opieką nauczycieli wyjechała na obóz szkoleniowo – integracyjny do miejscowości Chotowa. Podczas pobytu uczniowie odbywali szkolenie z zakresu samoobrony, doskonalili elementy musztry i uczestniczyli w zajęciach kształtujących postawy patriotyczne. Podnosili także poziom swojej sprawności ogólnej na ściance wspinaczkowej, jak również przeszli szkolenie w parku linowym o czterech stopniach trudności. Niezapomnianych wrażeń każdemu uczestnikowi zgrupowania dostarczyła tzw. „Tyrolka", czyli zjazd na linie o długości 380m. nad zalewem, znajdującym się przy ośrodku. Uczniowie musieli wejść na wieżę o wysokości 25 m. i nad wodą przedostać się na drugi brzeg.

Piękny ośrodek zapewniał nie tylko doskonałe warunki lokalowe oraz znakomite wyżywienie, ale także pozwalał na skorzystanie z oferty hotelu w zakresie SPA, basenu oraz kompleksu sportowego. Wieczorem młodzież integrowała się podczas zabawy połączonej z konkursem karaoke. Młodzież z obozu wróciła rozśpiewana, pełna wrażeń i chęci do dalszych wyjazdów szkoleniowych. Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki dofinansowaniu Pani doktor Moniki Domagały, która już po raz kolejny wspomaga uczniów naszej szkoły za co wyrażamy podziękowania ze strony dyrekcji i społeczności uczniowskiej.