W dniu 7 października 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Pomaganie mamy we krwi”. Przeprowadzona została z inicjatywy szkolnego koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Młodzież wraz ze swym opiekunem Szczepanem Madejem zapewniła sprawną organizację tego przedsięwzięcia. Dzięki przychylności dyrekcji szkoły i wsparciu akcji młodzież mogła się wykazać umiejętnością sprawnego działania w organizacji społecznych przedsięwzięć. Obsługę medyczną zapewniła Ekipa Wyjazdowa  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Do akcji zgłosiło się 50 krwiodawców, ostatecznie krew oddało 40 osób. Łącznie oddano 18 litrów krwi. Część spośród krwiodawców była dawcami pierwszorazowymi. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy w pomaganiu potrzebującym!