Uczniowie II i III klasy Technikum Pojazdów Samochodowych z Zespołu Szkół Nr 1  uczestniczyli 1-go października w specjalnie przygotowanym pokazie profesjonalnych urządzeń diagnostycznych stosowanych w nowoczesnych warsztatach samochodowych. Pokaz prowadził Pan Michał Węgiel - specjalista do spraw technicznych firmy Hella Polska. Uczniowie mieli możliwość  zapoznać się z obsługą, działaniem oraz  parametrami specjalistycznych urządzeń do przeprowadzania diagnostyki pojazdów samochodowych renomowanej firmy  HELLA GUTMANN SOLUTIONS. Młodzi mechanicy dowiedzieli się także jakiego wsparcia technicznego udziela firma Hella Polska użytkownikom tych urządzeń.

Niewątpliwą atrakcją pokazu była możliwość praktycznego testowania demonstrowanych urządzeń   w  różnych samochodach  przez samych uczniów na stanowisku diagnostycznym  szkolnej Stacji Kontroli Pojazdów pod fachowym  okiem specjalisty. Prezentacja  jest owocnym początkiem współpracy grupy  nauczycieli  przedmiotów zawodowych uczących w Technikum Pojazdów Samochodowych  z firmą Hella Polska- zapewniają Jerzy Lulin i Piotr Cybula – organizatorzy  pokazu. W planie są następne pokazy połączone z zajęciami praktycznymi. Najbliższy poświęcony będzie nowoczesnym urządzeniom do obsługi  klimatyzacji w pojazdach.