W dniu 26 czerwca 2014 roku o godzinie 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie odbyła się debata społeczna „Razem Bezpieczniej”, w której wzięły udział władze Starostwa, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji z Kielc, Komendanci Powiatowi Policji z Opatowa, przedstawiciele i mieszkańcy powiatu opatowskiego. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły z klasy I LOM pod opieką pań:  Elżbiety Sabat, Anny Stępień i Anny Wiśnios.

Podczas debaty poruszone zostały  zagadnienia w zakresie bezpieczeństwa powiatu opatowskiego.  Przedstawiciele Powiatowej Policji w Opatowie podczas prezentacji multimedialnej zapoznali uczestników debaty ze stanem bezpieczeństwa w poszczególnych gminach. Przypomniano punkty przyjęć interesantów w poszczególnych gminach, poinformowano o kontroli placówek handlowych pod kątem zakazu sprzedaży alkoholu nieletnim, zapoznano z zagrożeniami, jakich na podstawie przeprowadzonych badań, najbardziej obawiają się mieszkańcy powiatu opatowskiego. Uczestnicy debaty uzyskali również informacje o tendencji spadkowej przestępczości w powiecie w czasie ostatnich 3 lat. Zapoznano także zebranych z wynikami badań dotyczących oczekiwań społecznych wobec policji na terenie województwa świętokrzyskiego.
Po zakończeniu części informacyjnej rozpoczęła się dyskusja, podczas której zebrani (w tym młodzież) zadawali pytania poruszając problemy bezpieczeństwa na terenie Opatowa jak i poszczególnych gmin.