W dniu 19.02.2014 r. w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach odbył się regionalny etap konkursu „Poznaj swoje prawa pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Kielcach. W konkursie tym uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Nr.1 w Opatowie: Jakub Tenderenda - uczeń II TPS, Anna Borys - uczennica II TE. Państwową Inspekcję Pracy reprezentował Jan Jóźwik i Stanisław Golmento.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu złożonego z 35 pytań z zakresu prawa pracy. Po I etapie konkursu uczeń Jakub Tenderenda znalazł się wśród 10 uczestników, którzy test rozwiązali bezbłędnie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą merytoryczną z zakresu znajomości Prawa Pracy, dzięki pracy i dobremu przygotowaniu przez opiekuna Romana Górę.