Uczniowie Liceum Mundurowego ZS Nr 1 w Opatowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu podczas wycieczki do Warszawy, którą zorganizowali nauczyciele: p. Edyta Gwoździk, p. Marek Frejlich i p. Agnieszka Frejlich. 25 stycznia 2014 roku w mroźny, zimowy dzień młodzież odbyła niezwykłą podróż - dosłownie i w przenośni. Oglądając bogate zbiory w Muzeum Wojska Polskiego młodzi ludzie poznali historię polskiej wojskowości, umundurowanie i broń żołnierzy od czasów najdawniejszych po okres II wojny światowej. Było to preludium do jedynej w swoim rodzaju wizyty, bowiem uczniowie z opatowskiej klasy mundurowej jako jedyna grupa młodzieży szkolnej z Polski mogli przekroczyć mury JW GROM.

Okazało się to możliwe dzięki nawiązanej współpracy oraz ogromnej przychylności i sympatii do ZS Nr 1 w Opatowie, obecnego dowódcy GROM-u p. płk Piotra Gąstała i wielkiego przyjaciela szkoły mjr Jacka Kowalika. Młodzież zapoznała się z eksponatami zgromadzonymi w Sali Tradycji poświęconej Cichociemnym, których zaszczytne imię nosi JW GROM. Spadochroniarze AK przekazali do GROM-u swoje osobiste pamiątki i to im poświęcono tablicę z fotografiami i ich nazwiskami. Na jednej ze ścian wyeksponowano fotografie wszystkich dowódców jednostki w czasie jej ponad 20- letniego istnienia na czele z twórcą i jej pierwszym dowódcą gen. S. Petelickim. Mjr Jacek Kowalik i kpt. Tadeusz Mika – oficer prasowy JW GROM przedstawili uczniom historię powstania jednostki i zaprezentowali film ukazujący przygotowania i udział operatorów oddziałów bojowych GROM-u podczas jednej z misji w Afganistanie. Młodzi ludzie z Opatowa wraz z nauczycielami oddali także hołd polskim komandosom pod pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy GROM i Cichociemnych, który znajduje się na terenie tej elitarnej jednostki. Pełni uznania dla profesjonalizmu i dążenia do perfekcji w działaniu operatorów GROM-u, dziękując im za tę niezwykłą „lekcję" uczniowie i nauczyciele ZS Nr 1 w Opatowie wyrazili nadzieję na kolejne spotkania w murach JW GROM.