W dniu 25.01.2014 r. w lokalu na Plancie odbył się uroczysty bal studniówkowy młodzieży klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Wśród uczestników balu znaleźli się wraz z osobami towarzyszącymi: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas: IV Technikum Pojazdów Samochodowych – wychowawca: Jerzy Grzyb, IV Technikum Ekonomicznego - wychowawczyni Ewelina Zagórna oraz Liceum Ogólnokształcącego o specjalności służb mundurowych - wychowawca: Szczepan Madej.

Punktualnie o godzinie 2000 uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie, Tomasz Świątek, który powitał wszystkich uczestników balu i życzył wspaniałej zabawy. Następnie głos zabrał przedstawiciel rodziców, Krzysztof Jędras. Powitanie zakończyli przedstawiciele uczniów Magdalena Madej i Jakub Kasprzycki.


Dyrektor Tomasz Świątek zakończył część oficjalną, recytując fragment z „Pana Tadeusza"


Poloneza czas zacząć - Podkomorzy rusza
I zlekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi."


Tym samym zaprosił do uroczystego poloneza. Choreografię układu tanecznego przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego, Monika Masternak i Waldemar Domagała, a wystrój sali przygotowała młodzież klas maturalnych pod kierownictwem p. Edyty Gwoździk. Szczególne wyrazy podziękowania należą się Rodzicom jako organizatorom zabawy. Wszyscy bawili się wspaniale, a młodzież oprócz tradycyjnego poloneza, tuż przed północą zaprezentowała poloneza „na wesoło".