W dniu 17 stycznia 2014 roku na terenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Warszawie odbyły się eliminacje okręgowe drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. Do etapu drugiego olimpiady zakwalifikowało się w sumie 304 uczestników z całej Polski. Eliminacje konkursowe odbywały się równocześnie w czterech okręgach: Warszawa, Kraków, Gniezno i Sopot.

Uczniowie w auli tej uczelni zmagali się z zestawem pytań składających się z dwóch części tzn.: z pytaniami - prawda / fałsz i pytaniami – wielokrotnego wyboru. Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie na etapie okręgowym reprezentował Rafał Ciepiela z drugiej klasy Technikum ekonomicznego. Uczestnictwo w tego typu projekcie edukacji ekonomicznej, pozwoliło na rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat różnych form oszczędzania i inwestowania oraz metod pomiaru rentowności podejmowanych inwestycji finansowych. Opiekunem naszego olimpijczyka jest nauczyciel przedmiotów ekonomicznych pan Piotr Banaczyk.