W szkole nie Górce rusza realizacja nowego projektu pt.: Nowoczesna szkoła. Jako pierwsze działanie w ramach projektu placówka wzbogaciła się w nowoczesny sprzęt elektroniczny i komputerowy o wartości ponad 200 000zł. Są to nowoczesne 100 calowe tablice interaktywne, 70 calowy monitor interaktywny, nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne drukujące i skanujące w formacie A3, drukarkę 3D, nowoczesne komputery, laptopy, tablety, kamerę video, bezprzewodowy system go głosowania, kompleksowe wyposażenie szkolnego zaplecza serwerowego, oraz sprzęt elektroniczny będący wyposażeniem klasopracowni logistycznej (skanery, czytniki, drukarki etykiet logistycznych, terminale logistyczne) i hotelarskiej (urządzenia wyposażenia recepcji, faks urządzenie do kodowania kart - kluczy, oprogramowanie do obsługi hotelu).

Rozpoczął się 7 rok współpracy klas mundurowych ''szkoły na górce'' z mjr Jackiem Kowalikiem, doświadczonym operatorem i dowódcą Oddziału Bojowego JW GROM – poinformowała nas pani Edyta Gwoździk, która w 2012 roku zaprosiła do współpracy z młodzieżą swojego szkolnego kolegę. Dzięki tej wizycie złożonej w ZS nr1 w Opatowie przez mjr J. Kowalika, uczniowie klas mundurowych zyskali możliwość poznawania wspaniałych ludzi, byłych i obecnych żołnierzy JW GROM i innych jednostek wojskowych czy pracowników służb mundurowych. Kontakty te pozwoliły na odwiedzanie ciekawych miejsc przez naszych uczniów, ale także na udział w elitarnych szkoleniach- powiedział pan Marek Frejlich.

Zespół Szkól nr 1 w Opatowie bardzo aktywnie uczestniczy w różnych wydarzeniach organizowanych w związku z obchodami 100 lecia Niepodległości w Polsce. W sposób szczególny realizują to klasy mundurowe, których naczelną ideą jest kultywownie tradycji, poszanowanie przeszłości i patriotyzmu. 16 wrzesnia w Karwowie (gm. Opatów) miała miejsce Msza Polowa, po której nastapiło odsłonięcie tablicy upamiętniajacej wydarzenia z 1918 roku, kiedy mieszkańcy Karwowa oraz członkowie Polskiej Organizacji Wojskowej stawili czynny opór austriackiej żandarmerii, od której kul poległ Józef Stepień.

Z inicjatywy pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha uczniowie ''mundurówki'' ze szkoły ''na górce'' już po raz szósty podziwiali asortyment zgromadzony na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Targi w Kielcach są jednymi z największych, obok Paryża i Londynu europejskimi wystawami przemysłu obronnego- powiedziała pani Edyta Gwoździk. 36-osobowa grupa najstarszego rocznika klas mundurowych zawitała na XXVI MSPO pod opieką wychowawców pani Edyty Gwoździk i pana Marka Frejlicha oraz pedagoga szkolnego pani Małgorzaty Stępień - poinformowała dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska. Na tegoroczną wystawę został przygotowany: sprzęt pancerny i rakietowy;materiały wybuchowe; sprzęt i materiały wojsk chemicznych; uzbrojenie, sprzęt lotniczy i obrony powietrznej; uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej; sprzęt specjalistyczny dedykowany Policji i Straży Pożarnej; sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny oraz wiele innych – powiedział pan Marek Frejlich.  Największe zainteresowanie młodzieży wzbudzała broń oraz śmigłowce; słynny Black Hawk koncernu Sikorsky oraz śmigłowiec bojowy Apache produkowany przez amerykańskiego Boeinga, jak również bezzałogowy statek powietrzny – WABIK czy bezzałogowa platforma napędzana silnikiem hydrostatycznym nazywana robotem mobilnym KUNA - propozycje przygotowane przez WAT - poinformowała pani Edyta Gwoździk.